Trænings kalender

 

Faaborg Politihundeforening

Træningsplan:

 

Efterår 2018:

 

August:

LØRDAG DEN 04-08-2018 Fælles træningsdag med Svendborg

LØRDAG DEN 11-08-2018 SPOR

LØRDAG DEN 18-08-2018 IBF

LØRDAG DEN 25-08-2018 SKOV

 

September:

LØRDAG DEN 01-09-2018 SPOR

LØRDAG DEN 08-09-2018 HALLEN

LØRDAG DEN 15-09-2018 IBF

LØRDAG DEN 22-08-2018 SKOV

LØRDAG DEN 29-09-2018 SPOR

 

Oktober:

LØRDAG DEN 06-10-2018 HALLEN

LØRDAG DEN 13-10-2018 TRÆNNINGSWEEKEND

SØNDAG DEN 14-10-2018 TRÆNNINGSWEEKEND

LØRDAG DEN 20-10-2018 IBF

LØRDAG DEN 27-10-2018 SPOR

 

November:

LØRDAG DEN 03-11-2018 HALLEN

LØRDAG DEN 10-11-2018 IBF

LØRDAG DEN 17-11-2018 SPOR

LØRDAG DEN 24-11-2018 SKOV

 

December:

LØRDAG DEN 01-12-2018 IBF

LØRDAG DEN 08-12-2018 SKOV

LØRDAG DEN 15-12-2018 HALLEN Juleafslutning.

 

 

DER KAN FOREKOMME ÆNDRINGER I

TRÆNINGSPLANEN

 

 

 

Områdekalender:

 

Områdekalender 2018:

 

Januar:

TIRSDAG DEN 23-01-2018 Bestyrelses møde

LØRDAG DEN 27-01-2018 Dommer genopfrisknings kursus

 

Februar:

TIRSDAG DEN 27-01-2018 Generalforsamling område 4

 

Marts:

LØRDAG DEN 03-03-2018 Repræsentantskabsmøde

FREDAG DEN 09-03-2018 LANGELAND

LØRDAG DEN 10-03-2018 LANGELAND

SØNDAG DEN 11-03-2018 LANGELAND

SØNDAG DEN 18-03-2018 Officiel unghunde konkurrence

 

April:

SØNDAG DEN 15-04-2018 Fynsmesterskab

LØRDAG DEN 28-04-2018 Oprykningskonkurrence Kriminalklassen

SØNDAG DEN 29-04-2018 Oprykningskonkurrence Patruljeklassen

 

Maj:

TIRSDAG DEN 08-05-2018 Bestyrelses møde

 

TIRSDAG DEN 29-05-2018 Nordisk Mesterskab sektion I - Stavanger, Norge

ONSDAG DEN 30-05-2018 Nordisk Mesterskab sektion I - Stavanger, Norge

TORSDAG DEN 31-05-2018 Nordisk Mesterskab sektion I - Stavanger, Norge

FREDAG DEN 01-06-2018 Nordisk Mesterskab sektion I - Stavanger, Norge

 

August:

ONSDAG DEN 22-08-2018 Udtagelseskonkurrence Krim + Vinderklasse sektion I

LØRDAG DEN 25-08-2018 Udtagelseskonkurrence Kriminelklasse sektion II

SØNDAG DEN 26-08-2018 Udtagelseskonkurrence Vinderklasse sektion II

ONSDAG DEN 29-08-2018 Udtagelseskonkurrence Patruljeklasse sektion I

 

September:

SØNDAG DEN 02-09-2018 Udtagelseskonkurrence Patruljeklasse sektion II

FREDAG DEN 28-09-2018 DM – Lalandia Billund ved område 3

LØRDAG DEN 29-09-2018 DM – Lalandia Billund ved område 3

SØNDAG DEN 30-09-2018 DM – Lalandia Billund ved område 3

November:

SØNDAG DEN 04-09-2018 Officiel unghunde konkurrence

TIRSDAG DEN 20-11-2018 Bestyrelsesmøde område 4.

 

 

Copyright © All Rights Reserved